niedziela, 21 czerwca 2015

The Name Book Tag

Witajcie! :D Dziś z powodu istnienia mojego bloga już od miesiąca postanowiłam zrobić dla Was The Name Book Tag! ;) Ten tag polega na tym, że z pierwszych liter tytułów książek mam utworzyć moje imię, czyli Z O S I A. Zaczynamy! :)

   Pierwsza litera czyli Z: "Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem" John Flanagan. Jest to trzeci tom z serii "Zwiadowcy", Will i Evanlyn zostali pojmani w czasie próby podpalenia mostu (tom drugi "Płonący most") przez Skandian, płyną do mroźnej Skandii jako niewolnicy. Halt poprzysiągł, że odnajdzie swojego ucznia (Willa), a Horace (przyjaciel Willa), młody ale bardzo biegły w sztuce władania mieczem towarzyszy mu w tej niełatwej wędrówce. Jak zakończy się próba uwolnienia młodego Zwiadowcy? Cudowna seria, na drugim miejscu w "moich ulubionych książkach"!

      Litera druga czyli O: "Oksa Pollock. Ostatnia nadzieja" Anne Plichota i Cendrine Wolf. Oksa pewnego dnia dowiaduje się, że potrafi przesuwać przedmioty siłą woli i strzelać kulami ognia, na brzuchu zauważa dziwne znamię. Oksa opowiada o wszystkim swojej babci i w ten sposób dowiaduje się, że jej rodzina nie pochodzi z tego świata. Dawniej Baba Pollock mieszkała w Edefii, jednak została  stamtąd wypędzona w wyniku Wielkiego Chaosu. Czy Oksa poradzi sobie z czekającymi na nią zadaniami?

      Trzecią literą jest  S: "Spirit Animals. Zwierzoduchy" Brandon Mull. Czworo jedenastolatków w czasie rytuału Nektaru Ninani przywołuje Poległe Bestie: sokolicę Essix, wilka Biggana, pandę Jhi oraz lamparcicę Urazę. W pierwszym tomie "Spirit Animals" dzieci nawiązują więzi ze swoimi zwierzoduchami, po długiej pracy potrafią już czerpać z nich moc. Teraz muszą zdobyć talizman jednej z Wielkich Bestii- barana Araxa.  Czy uda im się zdobyć niezwykle ważny talizman?
Zapraszam do przeczytania recenzji trzeciego tomu: http://ksiazkitomojepaliwo.blogspot.com/2015/06/spirit-animals-wiezy-krwi.html   
 
Czwarta litera czyli I: "Inna?" Irena Jurgielewiczowa. Danka przyjeżdża do Julka i Marcina na Święta Bożego Narodzenia. Jednak od samego początku dziwnie się zachowuje, próbuje zaimponować chłopakom i okazać swoją wyższość. Tylko, że Danka wcale taka nie jest, ona po prostu chce żeby w tym domu ją zaakceptowali i nie uważali za niepotrzebny ciężar. Czy Marcin i Julek w końcu polubią Dankę? "Inna?" to ciepła opowieść o odrzuceniu i przyjaźni.


      Ostatnia litera czyli A: "Atramentowe Serce" Cornelia Funke. Meggie zawsze kochała ksiązki, podobnie jak jej ojciec introligator Mo. Ich dom zawsze był pełen książek. Mo kochał swoją córkę, a ona jego, ale zawsze brakowało jej mamy. Tata nigdy nie mówił Meggie co się stało z jego żoną, zwyczajnie pewnego dnia zniknęła. Prawda jest jednak bardziej spektakularna. Deszczowego wieczoru Meggie spostrzega dziwną postać na zewnątrz domu, Smolipalucha. Kim on jest, jak dostał się do naszego świata? "Atramentowe Serce" to piękna powieść mówiąca o miłości do książek! ;)
I tak oto The Name Book Tag dobiegł końca! :D Postaram się zrecenzować książki, które się tu pojawiły w najbliższym czasie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książki to moje paliwo , Blogger