środa, 24 czerwca 2015

To tylko pies?!

"Poznaj Homera Puddinga, zwyczajnego chłopca, którego marzeniem jest zostać poszukiwaczem skarbów."  Homer jest grubawym, odmiennym dwunastolatkiem. Koledzy go nie lubią, gdyż nie interesuje się pływaniem czy grą w piłkę nożną. Homer kocha mapy, skarby i swojego wujka Drake'a, który dostarcza mu wiele map i opowiada o swoich podróżach w poszukiwaniu skarbów. Jednak pewnego dnia przychodzi wiadomość, że wujek Drake został połknięty przez monstrualnego żółwia. Homer przeżywa tragedię. 
 W spadku po ukochanym wujku chłopiec dostaje obwisłego basseta, Psa (jego brat tak go nazwał) oraz przyczepioną do obroży futrzaka złotą monetę z tajemniczym napisem L.O.S.T. Jak się później okazuje, po śmierci wujka życie Homera wywraca się do góry nogami. Chłopiec wkrótce ucieka z dobrze znanej Mlecznej Doliny do obcego, wielkiego Miasta, gdzie poznaje miłą i nieco zwariowaną miłośniczkę "Odysei" Lorelei. Cóż za zbieg okoliczności! Przecież "Odyseję" napisał również człowiek o imieniu Homer! ;)  Czy 12-letni chłopiec nie zawiedzie swojego wujka i ukończy przerwaną wyprawę w poszukiwaniu skarbu Rumpolda Smellera? I czy basset Pies jest rzeczywiście tylko psem?!


  Do sięgnięcia po "To tylko pies?!" zachęca nas kolorowa okładka i zaskakujący tytuł. Po otworzeniu jej na pierwszej stronie już wiemy, że mamy do czynienia z niezwykłą historią zwykłego chłopca. Pochłaniając kolejne strony uczymy się zaufania, ale też dystansu do ludzi i umiejętności dążenia do realizacji swoich marzeń. Jeśli macie ochotę na ciekawą i z lekka zawirowaną ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) książkę to koniecznie po nią sięgnijcie! A spektakularne zakończenie jakie zafundowała nam Suzanne Selfors zaskoczy każdego: i  małego, i dużego! :D 
   Książka od  lat 9 do 99! :) 

A za możliwość przeczytania książki " To tylko pies?!" bardzo dziękuję grupie wydawniczej Foksal:Moja ocena: 9/10

 "Smutną prawda dotyczącą rodzaju ludzkiego jest to, że osoby niebojące się odmienności uważa się na ogół za niespełna rozumu."

Drake Horatio Pudding
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książki to moje paliwo , Blogger