niedziela, 27 listopada 2016

„Chrząszcz i jego chłopiec” M.G. Leonard

 Kiedy Barthomelow Cuttle niespodziewanie znika z Muzeum Historii Naturalnej, jego syn Darkus trafia pod opiekę lekko specyficznego wuja Maxa, który na swoim strychu trzyma... zęby Nefretete! Jak się okazuje wuj Max mieszka w bardzo zwariowanym miejscu; jego sąsiadami są temperamentni i nieustannie kłócący się kuzyni. Powodem ich ciągłej sprzeczki są zainteresowania: grubszy kuzyn hoduje chrząszcze, a chudszy na swoim podwórku trzyma ogromną ilość antyków.
 Pewnego dnia Darkus jest świadkiem ich bójki podczas której ze spodni większego kuzyna wypada ogromnych rozmiarów chrząszcz. Owad zdaje się rozumieć chłopca, więc ten prędko się z nim zaprzyjaźnia. Natomiast w nowej szkole Darkus poznaje długonogą Virginię i genialnego Bertolta, którzy koniecznie chcą mu pomóc w odnalezieniu ojca. Wspólne śledztwo doprowadza ich do sławnej projektantki mody, Lucreatii Cutter i... chrząszczy.

„Wiek to pojęcie względne.”

Uff...Napisanie o czym opowiada ta książka nie było najłatwiejszym zadaniem! Jak możecie domyślić się z tytułu i okładki w tej powieści ważną (nawet bardzo) rolę odgrywają chrząszcze. To właśnie one są „kołem napędowym” książki M.G Leonard, co na początku wydawało mi się dziwnym pomysłem. Ale tylko na początku, po kilkunastu stronach udzieliło mi się zafascynowanie głównego bohatera tymi owadami! Autorka opisuje je jako naprawdę niezwykłe i myślące stworzenia!
  Książka może i wygląda niepozornie, ale uwierzcie, niesamowicie wciąga. Autorce z łatwością przychodzi opisywanie przeróżnych miejsc, dzięki czemu nie miałam żadnego problemu z wyobrażeniem sobie Lasu Mebli czy domu Lucreatii Cutter. Poza tym cała historia jest bardzo dopracowana i wyważona. Równie często wybuchałam śmiechem jak wstrzymywałam oddech ze zdenerwowania!
 Ta książka to taka trochę mała encyklopedia wiedzy o chrząszczach, nie dość. że przez trochę ponad 300 stron mamy do czynienia z mnóstwem rodzajów tych owadów, to na końcu znajduje się jeszcze wykaz nazw chrząszczy występujących w książce, razem z dokładnym opisem.
 Podsumowując, szczerze polecam Wam tę powieść, jestem pewna, że po jej skończeniu będziecie pod wrażeniem ;D

 To już wszystko na dziś, mam nadzieję, że spodobała Wam się recenzja ;) Do napisania!

A za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książki to moje paliwo , Blogger