czwartek, 1 czerwca 2017

Drugie urodziny bloga + KONKURS!

Hej ;) Dziś zapraszam Was na szczególny post traktujący o drugich urodzinach mojego bloga. Nie będę pisała długo, głównie chcę Wam podziękować za to, że tu jesteście i w ramach wdzięczności ogłosić konkurs. Myślę, że nie ma co przedłużać, zaczynajmy!
 Na szczególnie podziękowania zasługuje cudowna Marta z bloga Książkowa Księżniczka, wyjątkowa Books Queen z bloga Nie ma to jak książki, wspaniała Tosia z bloga Nerd Książkowy i niezrównana Hana z bloga Hej! Hana. Dziewczyny, dziękuję Wam za wszystko, jesteście niezastąpione! <3 <3
 Na moje wyrazy wdzięczności zasługujesz też Ty. Jesteś niesamowity i bardzo wiele znaczy dla mnie to, że teraz czytasz ten post!
 Każda osoba, która zostawiła na moim blogu ślad swojej obecności, czy to w postaci obserwacji, czy komentarza ma u mnie w serduszku specjalne miejsce. Moi drodzy czytelnicy, znaczycie dla mnie bardzo wiele i żadne słowa nie wyrażą tego dostatecznie! Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję za to, że jesteście! <3

 A teraz, czas ogłosić konkurs! Na konkurs wybrałam dwie prześwietne książki (ktoś się domyśla dlaczego akurat dwie? ;) ) czyli „Koralinę” Neila Gaimana i „Teatr odtrąconych poetów” Tamary Ireland Stone.


Co zrobić, żeby wygrać którąś z tych powieści? 

To bardzo proste! Otóż zadaniem konkursowym jest przytoczenie cytatu (lub cytatów. Maksymalnie dwóch), który wiele dla Was znaczy, podoba Wam się. Spośród cytatów wybiorę po prostu ten, który najbardziej do mnie trafi. Cytaty możecie przesyłać w komentarzach na dole lub na moją prywatną skrzynkę pocztową (alicja.korcz@onet.pl). A teraz koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu, w nim podaję więcej szczegółów!

 Regulamin:
1. Organizatorką konkursu jestem ja, właścicielka bloga Książki to moje paliwo 
2. Konkurs trwa od 1.06 do 24.06 2017 r.
3. Zwycięzcę wyłonię dwa dni później, 26.06. 2016 r.
4. Aby wziąć udział w konkursie musisz być obserwatorem mojego bloga
5. Nie musisz udostępniać nigdzie banera konkursowego, ale jeżeli to zrobisz będzie mi bardzo miło ;)
6. Każda osoba może zgłosić dwa cytaty, które szczególnie jej się podobają
7. Przy zgłoszeniu musi być podana książka, którą chce się wygrać („Koralina” lub „Teatr odtrąconych poetów”)
8. Przy każdym zgłoszeniu musi być podany adres e-mail! Zgłoszenia bez niego nie będą brane pod uwagę.  
9. Jedna osoba może wysłać tylko JEDNO zgłoszenie i wygrać tylko JEDNĄ książkę
10. Po ogłoszeniu wyników,  zwycięzca ma 7 dni na przesłanie danych do wysyłki, w innym wypadku zwycięzcę wybiorę ponownie  
11. Nagrody wysyłam tylko na ternie Polski
12. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu 

Życzę powodzenia! ;)

9 komentarzy:

 1. To ja rzucę Pratchettem :) Cytat z książki "Ruchome obrazki"

  "Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć."

  Chciałabym wygrać Koralinę :)
  E-mail: misieczytaniepodoba@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem książką, którą musisz przeczytać. Książka sama ci się nie przeczyta. Ona nawet nie wie, o czym jest. I ja nie wiem, o czym jestem...
  Christopher Isherwood – Samotny mężczyzna


  Jestem wybrykiem natury, nawet wśród innych wybryków natury. Powinnam już do tego przywyknąć, po tylu latach. Powinnam być twardsza, mniej wrażliwa, bardziej obojętna na to, co myślą inni. Wiele rzeczy powinnam.
  Tahereh Mafi – Sekret Julii

  Byłoby miło, gdybym wygrała „Teatr odtrąconych poetów”.
  E-mail|: karolinaukawska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry :)
  "Kiedy otwierasz książkę, wkraczasz jakby do teatru: najpierw jest kurtyna, odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna.
  - Atramentowe serce, Cornelia Funke -

  "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
  - Przysłowie chińskie -

  Bardzo bym chciała wygrać cudną "Koralinę" Gaimana! Od tak dawna się na nią czaję! ♥

  E-mail: wsercuksiazki@gmail.com

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Musisz uważać, czego sobie życzysz" - czy nie tak mawiają ludzie? Nigdy nie rozumiałam, dlaczego powinnam uważać, jeśli życzę sobie czegoś miłego. Ale teraz to wiem: życzenia powinny być obwarowane ostrzeżeniami. Albo jeszcze lepiej - powinny być w ogóle zakazane.
  - Macgregor, V. Zdumiewający powrót Nory Wells -

  "A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (...) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania..."
  - Zafón, C.R. Gra anioła -

  e-mail: joannaz.blog@gmail.com
  blog: www.favouread.blogspot.com

  Marzę o "Koralinie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuje jako: Nadia
  Baner: http://malinowyskarbiec.blogspot.com/
  Cytaty:

  "Sek­ret szczęścia, a przy­naj­mniej spo­koju, leży w tym, żeby wyeli­mino­wać ro­man­tyczną miłość z życia, bo to ona spra­wia, że człowiek cier­pi. Tak żyje się spo­koj­niej i le­piej się ba­wi, za­pew­niam cię." Mario Vargas Llosa – Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

  "Ludzie są dziw­ni. Po­wiecie im, że is­tnieje 934 527 841 765 gwiazd we wszechświecie - uwierzą wam na słowo. Gdy na­tomiast us­ta­wicie na ław­ce w par­ku tab­liczkę z na­pisem "świeżo ma­lowa­ne", wówczas każdy przechodzeń spraw­dzi to włas­nym palcem." Pablo Ruiz Picasso

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E-mail: jo-jo-a@wp.pl
   Pragnę Teatr odtrąconych poetów

   Usuń
 6. Obserwuję jako: Gleam of Hope
  Wybieram książkę: Koralina
  e-mail: gleam.of.hope.adnarimes@gmail.com
  Cytat: "Jeśli mi nie wierzysz, to uwierz Andy'emu, twórcy teorii "Tak, ale...". Zakłada ona, że kiedy nie jesteśmy pewni naszych uczuć do partnera lub po prostu nie wiemy, czy chcemy z nim być, powinniśmy zadać sobie jedno proste pytanie: "Czy chcę z tą osobą być?". W zdrowym związku odpowiedź brzmi "tak". W związkach ludzi problemowych - "Tak, ale...". (...)
  Tak naprawdę to niewinne słówko znaczy to samo co "nie". Jest to "nie" subtelniejsze, zgrabniejsze, mniej bolesne, ale to wciąż "NIE"." - Jason Hunt "Thorn"

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się :)
  Obserwuję blog jako: Agnes C.
  Wybieram książkę: Koralina
  Mail: agnieszka.mp@vp.pl

  "Życie jest jak fortepian. Białe klawisze reprezentują szczęście, a czarne odpowiadają za smutek. Ale idąc przez życie, trzeba pamiętać, że czarne klawisze też tworzą muzykę."

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się ;)
  Obserwuje jako Paulina Czajka
  Wybieram Koralinę
  Mail: paulina.czajka98@gmail.com
  Cytat: "Moje serce coraz częściej przypomina mi zdrętwiałą rękę. Niby jest. Zdrowe i całe. A jednak nie potrafię wykonać nim najprostszego gestu"

  OdpowiedzUsuń