sobota, 3 czerwca 2017

Muzyczne Gatunki Book Tag

Hej ;) Dziś zapraszam was na tag, do którego zostałam nominowana przez Dominikę z bloga Zaczytana w fantastyce. Dziękuję!

1. Heavy metal - książka zbyt ciężka, byś mogła ją przeczytać

Raczej nie ma takiej książki. Naprawdę lubię rzucać sobie wyzwania sięgając po powieści trudne  skomplikowane, więc nie potrafię tutaj niczego dopasować. Chyba, że to pytanie zinterpretuję trochę inaczej, wtedy idealnie pasuje tu „Droga Królów” Brandona Sandersona. Ta książka jest tak ciężka, że po przeczytaniu 10 stron mam wrażenie, że zaraz odpadną mi ręce!

2. Death Metal - książka, w której jest bardzo dużo śmierci

„Gra o Tron”! Przeczytałam dopiero 200 stron, a już kilka osób zdążyło pożegnać się z życiem. Poza tym na pewno wiedzieliście memy z Martinem, poruszające kwestie uśmiercania wszystkich bohaterów...


3. Reggae - książka, która mnie uszczęśliwia

Czy zaskoczę Was jeżeli napiszę, że „Pozaświatowcy”? ;) Uwielbiam tę książkę (a właściwie trylogię) i każde zdanie w niej zawarte wywołuje na mojej twarzy wielki uśmiech!

4. Pop - książka tak popularna, że musiałeś ją przeczytać

Nie ma takiej książki. Przy wyborze lektury nigdy nie kieruję się popularnością danej powieści, wręcz unikam książek, o których w ostatnim czasie było głośno. Znacznie bardziej lubię czytać książki stojące z tyłu na półkach Empiku, zapomniane i niedocenione.

5. Rap - książka z najlepszymi dialogami

Ooch, jest tak wiele takich książek! „Zwiadowcy”, „Czerwień Rubinu”, „Tajemne bractwo pana Benedykta”, „Felix, Net i Nika”, „Lato koloru wiśni”...

6. Emo - książka, która mnie zdołowała

Ostatnio lekko zdołowała mnie „Fatalna lista”. Przykre nie było samo zakończenie, ale to jak niektórzy bohaterowie byli traktowani, dyskryminowani z powodów zupełnie niezależnych od nich. Podobnie było z „Teatrem odtrąconych poetów”.

7. Elektro - książka z najlepszą parą

Powstrzymam się i powiem tu tylko o trzech książkach. Po pierwsze „Autofocus” Lauren Gibaldi. Uwielbiam Bennetta, jest idealnym chłopakiem dla Maude, głównej bohaterki! Po drugie, „Misja Ivy” Amy Enegel. Bishop również jest absolutnie idealny dla Ivy. A po trzecie, „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jak ja kocham Gilberta!

8. Blues - książka, którą uwielbiasz pomimo smutnego zakończenia

„Byliśmy Łgarzami” i „Misja Ivy”! Jak ja płakałam, kiedy skończyłam te dwie książki! Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!

9. Klasyka - twój ulubiony klasyk

Dług by wymieniać... Na pewno „Pan Wołodyjowski”, „Juliusz Cezar”, „Romeo i Julia”, „Opowieści z Narnii” i „Władca Pierścieni”.

10. Folklor - książka, dzięki której poznałaś inną kulturę

Myślę, że doskonale pasuje tutaj „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przed przeczytaniem tej książki nie miałam bladego pojęcia o kulturze hobbitów i krasnoludów! ;)

11. Country - książka, której akcja dzieje się w małym miasteczku lub na wsi

W książce „Dziewczyna i chłopak wszystko na opak” akcja rozgrywa się w małym miasteczku. Bardzo polecam Wam tę powieść! <3

12. Rock - książka z hardkorowym bohaterem

Po raz kolejny „Pozaświatowcy”. Jason robił rzeczy niebywale odważne, na które nie zdobyłby się niejeden człowiek.

13. Dance - książka z wątkiem tanecznym

Niestety, nie przypominam sobie żadnej książki, w której ważny byłby wątek taneczny... Wstyd! Może macie coś do zaproponowania? :)

14. Disco polo - książka, która nie spodziewałam się, że mi się spodoba

Pamiętam, że do „Paniki” Lauren Olivier byłam bardzo sceptycznie nastawiona, a jednak mi się spodobała. I to bardzo! Wciąż o niej myślę, mimo ze od jej przeczytania niedługo minie rok!

15. Poezja śpiewana - książka, w której występuję poezja

Oczywiście „Teatr odtrąconych poetów”! Oto jeden z wielu wierszy pojawiających się w tej książce:

Te ściany mnie
słys
zały,kiedy nikt
inny nie słuchał.

Wśród nich słowa
wierszy poczuły się
jak w domu.

Oklaskane,opłakane,zrozumiane.
Zmieniły moje życie
na lepsze. Choć

to nie wystarczyło,
oni mnie słyszeli.
Do ostatniego słowa.

16. Rok alternatywny - książka, która miesza wiele gatunków

Pierwsze co mi przyszło na myśl to „Dawca” Lois Lowry. Ta książka to mieszanka young adult, utopii i lekkiej fantastyki.

Uff, ale ten tag był długi! Gratuluję wszystkim, którzy dobrnęli do końca! ;) Dominika, jeszcze raz dziękuję Ci za nominację, a Wam przypominam o konkursie, w którym możecie wygrać „Teatr odtrąconych poetów” lub „Koralinę” (http://ksiazkitomojepaliwo.blogspot.com/2017/06/drugie-urodziny-bloga-konkurs.html) Do napisania!

1 komentarz:

  1. Zwiadowcy! :D O tak, tam są genialne dialogi :D Może i nie przeczytałam wszystkich części, ale i tak darzę ta serię ogromnym sentymentem <3

    Zabookowany świat Pauli

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Książki to moje paliwo , Blogger